Interpretacja porównawcza matura 2020

Pobierz

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.. Matura rozszerzona.. W nowej formule egzaminu maturalnego z języka polskiego od 2015 r. abiturient otrzymuje między innymi zadanie napisania interpretacji utworu.. Kursy dla .. przykładowe zadania na poziomie rozszerzonym - interpretacja porównawcza.. Twoja praca nie może być krótsza niż 300 słów.Interpretacja porównawcza utworów literackich polega na przedstawieniu propozycji odczytania dwóch utworów należących do jednego rodzaju literackiego (odpowiednio: lirycznych, epickich lub dramatycznych), czyli zaprezentowaniu zrozumianych przez zdającego sensów zawartych w tych tekstach, a następnie ustaleniu podobieństw i/lub różnic między nimi i przedstawieniu wniosków wynikających z zestawienia tych podobieństw/różnic.Matura 2020: Poniedziałek 22 czerwca, to dzień egzaminu z języka łemkowskiego, który odbył się o godzinie 9.00.. Pierwszy to analiza tekstu Bożeny Chrząstowskiej "Prawda i zmyślenie literackie", a drugi do interpretacja porównawcza dwóch wierszy.Temat 2.. L52 (5 II 2020): Prezentacja książki wybranej przez uczniów (Jerzy Pilch, Miasto utrapienia).. Abiturientom przedstawiono dwa wiersze: Do snu Jana Kochanowskiego oraz Język snu Zbigniewa Herberta.. Wyniki z matury.. przedmiot: język polski - poziom rozszerzony.. Matura 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się już 8 czerwca o godzinie 14:00 i podeszło do niej ponad 60 tysięcy .Interpretacja porównawcza wiersz y "Prze słanie Pana X" oraz "Dla Jana Polkowskiego" w nawiązaniu do "Przesłania Pana Cogito"..

Zobacz, jakie zadania znalazły się w arkuszu maturalnym.Matura 2020.

Punktualnie o godz. 14 w szkołach w całej Polsce rozpoczął się egzamin maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.. Zakończył się już egzamin maturalny z języka polskiego (poziom rozszerzony).. L53 (7 II 2020): Motyw manekinów w poezji i prozie dwudziestolecia międzywojennego.W poniedziałek 8 czerwca rozpoczęły się matury.. Najpierw omówienie pierwszego tekstu, potem drugiego, wnioski z ich zestawienia - w zakończeniu.. W roku 2020/2021 przystąpienie do egzaminu na poziomie rozszerzonym jest nieobowiązkowe.. Poniżej publikujemy arkusz maturalny, stopniowo będziemy także zamieszczać odpowiedzi.W przypadku interpretacji porównawczej można to zrobić na kilka sposobów: 1.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Uczniowie na początek przystąpili do matury z języka polskiego - o godzinie 9 rozpoczął się egzamin na .Matura 2020.. 2.Zbigniew Herbert Język snuInterpretacja porównawcza utworów literackich polega na przedstawieniu propozycji odczytania dwóch utworów należących do jednego rodzaju literackiego (odpowiednio: lirycznych, epickich lub dramatycznych), czyli zaprezentowaniu zrozumianych przez zdającego sensów zawartych w tych tekstach, a następnie ustaleniu podobieństw i/lub różnic między nimi i przedstawieniu wniosków wynikających z zestawienia tych podobieństw/różnic.Hej!Mój kurs online - Was do pobrania BEZPŁATNEJ lekcji próbnej z Biblii i przetestowania kursu.Notatki z lektur ogwiazdk.Oczywiście w związku z pandemią COVID-19 egzamin ustny się nie odbędzie..

L51 (3 II 2020): Praca klasowa - interpretacja porównawcza tekstów prozatorskich.

O godz. 9.00 odbył się obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak wyglądała matura 2020 z języka łemkowskiego:Matura 2020, język polski rozszerzony - rozprawka.. Chce li, gdzie jasny dzień wychodzi z morza,Maksymalna liczba punktów za rozwiązanie zadania: 40.. Wyniki rekrutacji.. Adam Mickiewicz [Nad wodą wielką i czystą…] Nad wodą wielką i czystą Stały rzędami opoki, I woda tonią przejrzystą Odbiła twarze ich czarne; Nad wodą wielką i czystą Przebiegły czarne obłoki,Matura terminy.. Co przygotować i przećwiczyć Teksty kultury - lektury obowiązkoweZobacz arkusz z matury 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz prawidłowe odpowiedzi.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Oczywiste jest to, co oba utwory łączy - temat snu.. W pierwszej części arkusza .. Interpretacja porównawcza powinna zawierać tezę/ hipotezęinterpretacyjnądotyczącąobu utworów.. To droga najłatwiejsza, ale też najmniej efektowna.CZYM JEST INTERPRETACJACZYM JEST INTERPRETACJA PORÓWNAWCZA?.

Jasne też, co dzieli: z górą 400 lat, kilka epok literackich.Trwa matura 2020.

Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Koncepcja interpretacji porównawczej jest efektem poszukiwania przezposzukiwania przez zdającego sensówcego sensów wynikających z zestawienia tekstów i wymagaTemat 2. interpretacja porównawcza, próbna matura z polskiego PR kwiecień 2020 interpretacja porównawcza tekstów "Okno wspomnień" Stanisława Balińskiego i "Jeżeli porcel.. Zobacz więcejW tym czasie muszą napisać wypracowanie na wybrany przez siebie temat z pośród podanych.. Interpretacja porównawcza:Kazimiera Zawistowska "Chciałabym, z tobą poszedłszy.". i Bolesław Leśmian "Dusza w niebiosach" Wstęp:Matura z polskiego 2020 zaczęła się w poniedziałek 8.06.2020 r!. Mamy przecieki w trakcie matury - wiemy, jakie tematy pojawiły się na rozprawce!. W poniedziałek, 8.06.2020 rozpoczęły się matury 2020.. Matura 2020 z polskiego na poziomie .L50 (31 I 2020): Interpretacja porównawcza tekstów prozatorskich (ćwiczenia).. Nowa formuła.. W tym roku maturzyści mieli dwa tematy do wyboru.. TESTY MATURALNE DOSTOSOWANE DO ĆWICZEŃ ONLINEmatura rozszerzona pr rozprawka interpretacja porÓwnawcza Poradnik: Matura pisemna - interpretacja porównawcza.. 23qw L88 (23 I 2020): A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę .Temat 2.. Warto przypomnieć podstawowe zasady realizacji tego zadania, czyli porady dla zdających egzamin..

CKE o godzinie 14.00 opublikowała arkusze maturalne język łemkowski.

Jan Kochanowski Do snu Śnie, który uczysz umierać człowieka I ukazujesz smak przyszłego wieka, Uspi na chwilę to śmiertelne ciało, A dusza sobie niech pobuja mało!. Maturzyści musieli zmierzyć się z "Weselem .matura rozszerzona pr rozprawka interpretacja porÓwnawcza Poradnik: Matura pisemna - interpretacja porównawcza.. 22 czerwca 2020 roku maturzyści mogli przystąpić tylko do części pisemnej.. Jak napisać dobrą interpretację wiersza?. Kuriozum systemu komunistycznego w Polsce było fundamentem podatnymMatura CKE - język polski.. TESTY MATURALNE DOSTOSOWANE DO ĆWICZEŃ ONLINETematem lekcji jest: interpretacja porównawcza.. L87 (20 I 2020): Interpretacja porównawcza wierszy: Leopolda Staffa Wysokie drzewa i Marcina Świetlickiego Prawda o drzewach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt